O víně

víno

Víno vyráběli už naši pradědové a jeho výroba tak má v našich rodinách dlouholetou tradici. Hrozny proto sbíráme ručně a lisujeme pomalu a vinohrady neošetřujeme běžnou chemií, ale přírodními prostředky. Díky tomuto přístupu jsou bobule vhodné i pro delší maceraci na slupkách (až měsíce); neuvolňují se z nich totiž žádné látky, které do výsledného vína podle nás nepatří.
Při samotném procesu výroby se držíme tradičních metod, což znamená, že se vyhýbáme většímu zásahu do vína, není-li to nezbytně nutné, a necháváme ho kvasit spontánně. Řídíme se zejména Chartou autentistů, což znamená, že máme zakázáno přidávat kvasinky, bílkoviny, tanini, cukry či kyseliny. K tomu všemu nepoužíváme ani žádné jiné chemické látky.
Víno následně (na kalech) zraje alespoň 10 měsíců v dubových, akátových či kaštanových sudech. Nepoužíváme žádné techniky filtrace kromě hrubé přes desky nebo přirozené gravitace, a pokud se přidávají siřičitany, tak většinou v malém množství (5–20 mg/l), a to těsně před lahvováním.
To vše přispívá ke skutečně jedinečné a osobité tekutině, kterou najdete v našich lahvích. Tak si taky nalejte skleničku, je to nezapomenutelná zkušenost.

cider

Při výrobě přírodního cideru jsou stěžejní ingrediencí jablka nejvyšší kvality, tedy ta z našeho sadu. Sklízíme je ručně, a lisujeme pomalu. Snažíme se zachovávat tradiční metody výroby, a proto následná, spontánní fermentace probíhá bez přidání cizorodých kvasinek nebo jakýchkoliv chemických látek. To vše přispívá ke zvýraznění přirozené chuti jablek a dává vzniknout lahodnému a autentickému cideru. Během výroby nepoužíváme žádné techniky filtrace kromě hrubé přes desky nebo přirozené gravitace, a stejně tak cider nečiříme. Tento proces vyžaduje trpělivost a pečlivost při práci s detaily, které však společně zajistí kvalitní a jedinečný požitek.